חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

תבלינים בזנזיבר - חוות תבלינים וכל מה שצריך לדעת!

האי האפריקאי זנזיבר זכה לאורך השנים לכינוי "אי התבלינים" – ולא בכדי. האקלים של זנזיבר, הקרבה של האי לקו המשווה, כמויות המשקעים היורדים בו והסביבה הימית, הופכים את האי לבית גידול אידיאלי לתבלינים. 

לאורך השנים עיקר הכלכלה של זנזיבר התבססה על הצמחים הטעימים והמיוחדים הללו, אשר נמכרו בכל רחבי העולם.

היום, גם התיירים באי יכולים ליהנות מהשפע הרב של התבלינים באי – ולא רק בתוך האוכל שלהם.

מגוון עצום של תבלינים, טעמים וריחות

בזנזיבר צומחים, באופן טבעי, מגוון רחב של צמחי תבלין. בימי המנדט הבריטי ששלט באזור, השליטים הבריטיים עודדו את שתילת צמחי ועצי התבלין ועשו בהם שימוש נרחב, בעיקר לצרכי מסחר. 

אחד השליטים באזור אפילו הורה לתושבים לשתול שני עצי ציפורן על כל עץ קוקוס – אפילו בחצרותיהם הפרטיות. באופן זה, זנזיבר הפכה למעצמת-תבלינים ענקית לאורך השנים.

ברחבי זנזיבר אפשר למצוא מגוון רחב של תבלינים שונים. הל, קינמון, ציפורן, חינה, וניל, ג'ינג'ר, קארי, קפה ועוד. 

במקום נמכר גם זעפרן שנטען שהוא אמתי ומקורי, אולם לעיתים מדובר בזיוף שנועד להוציא כסף רב מהתיירים – ומומלץ להיזהר בעת הקנייה. 

הצמחים הללו צומחים באופן כמעט טבעי בכל מקום, וגם מגודלים באופן מסודר יותר בחוות תבלינים שונות הפזורות ברחבי האי. עד היום, ייצוא התבלינים הוא אחד מענפי הכלכלה המשמעותיים ביותר של תושבי זנזיבר. מאחר וחלקים מסוימים בזנזיבר מוכים עוני, השילוב בין התיירות לבין ייצור התבלינים משמעותי מאוד עבור תושבי האי.

מהתבלינים המקומיים של זנזיבר אתם בכל מקרה עומדים ליהנות, בין אם תחפשו אותם ישירות ובין או לא. 

התבלינים הללו מתבלים את האוכל המקומי, והם מאפיינים מאוד את המטבח הסווהילי כולו. לא משנה היכן תבחרו לאכול, ככל הנראה האוכל יכיל בתוכו את התבלינים המיוחדים והטעימים שגידלו המקומיים. 

כדי ליהנות מהחוויה עד הסוף, מומלץ לחפש במיוחד את המסעדות המומלצות המגישות אוכל מקומי. ניתן כמובן לאכול אוכל מערבי לאורך כל הביקור בזנזיבר, מבלי להיחשף לטעמים חדשים ושונים. 

עבור מי שנרתע ממאכלים שונים, האפשרות הזאת תהיה כנראה הפתרון המועדף. אבל עבור אחרים, כדאי מאוד להתנסות, ולגלות עולמות חדשים של טעם ושל מרקמים.

חוות התבלינים של זנזיבר

בזנזיבר פועלות חוות תבלינים רבות. רוב חוות התבלינים ממוקמות מעט מזרחית לסטון טאון, קרוב לעיר הבירה של זנזיבר. 

מכל רחבי האי יוצאים סיורים מודרכים ומאורגנים לחוויה של תבלינים, טעמים וריחות. רוב הסיורים יגיעו לאזור הכפרים קיזימבאני או קינדיצ'י, שם נמצא ריכוז החוות הגבוה ביותר.

בעת הביקור בזנזיבר, יהיה קל מאוד למצוא סיור תבלינים מסוג זה. מאחר וזנזיבר הוא אי התבלינים, והמקומיים גאים במיוחד בתוצרת הייחודית שלהם, כמעט בכל בית עסק תיירותי יוצע לכם להצטרף לסיור תבלינים קרוב. 

אפשר לבחור לצאת לסיור דרך המלון בו ישנים, דרך אחת מסוכנויות הנסיעות הפזורות ברחבי האי או דרך מועדון טיולים זה או אחר.

מלבד הביקור בחווה, מומלץ מאוד לקנות תבלינים מקומיים במהלך החופשה בזנזיבר. התבלינים הנמכרים בזנזיבר הם תבלינים טריים במיוחד, טעימים וריחניים, שלא תוכלו להשיג במקומות אחרים בעולם. 

יש לקחת בחשבון שלא כל תבלין ניתן להכניס לארץ: לא ניתן להביא זרעים או חלקי צמח חי ממדינה זרה, משיקולים של בריאות ואיכות הסביבה. תבלינים מעובדים לחלוטין, הנמכרים כאבקה טחונה, אין כל מניעה להביא ארצה.

אם יוצאים לסיור תבלינים מאזור זנזיבר סיטי וסטון טאון, אפשר לשלב בין הביקור בין חוות התבלינים לבין אטרקציה נוספת. 

למשל, אפשר לשלב את הסיור עם ביקור באי האסירים. אי האסירים משמש, כידוע, שמורת טבע נפלאה עבור צבי יבשה ענקיים מסוג צבי אלדברה. 

הקרבה של חוות התבלינים לזנזיבר סיטי מאפשרת את החיבור בין שתי האטרקציות הטבעיות הללו, אשר מייחדות את זנזיבר על פני אזרים אחרים ברחבי העולם.

שאלות נפוצות בנוגע לתבלינים בזנזיבר

האפשרויות הן מגוון ורבות. אפשר לשלב בין הסיור לבין שייט לאור שקיעה בסירת דאו, או ביקור בשוק האוכל הלילי והמומלץ של זנזיבר סיטי. לחלופין, אפשר לקנח את הסיור עם ארוחה במסעדה מקומית מומלצת וטובה, או אפילו עם רכיבה על סוסים לאור השקיעה.

זה תלוי מאוד באופי הסיור. מאחר ויש סיורים רבים כל כך, קשה לענות על השאלה הזאת. מומלץ לשאול במקום בו אתם מזמינים את הסיור מה היא שעת היציאה, ומה היא שעת החזרה המשוערת.

כמעט מכל מקום! כמובן שהכי קרוב לצאת מסטון טאון או זנזיבר סיטי, אבל הסיורים הללו יוצאים כמעט מכל כפר ברחבי האי. הסיורים יכללו, ברובם, גם הסעות הלוך ושוב, כך שלא תצטרכו להטריח את עצמכם בפתרונות נסיעה מורכבים ומסובכים.

בכל מקום! מאחר וזהו אחד מענפי הכלכלה העיקריים של זנזיבר, אין כל קושי למצוא תבלינים איכותיים וטובים בכל רחבי האי.

 

5/5 - (2 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בזנזיבר מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על זנזיבר!