חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

בא לכם לחוות את הספארי המפורסם של טנזניה וגם את החופשה האקזוטית שמציעה זנזיבר?

טנזניה היא יעד מצוין לחובבי ספארי. יש בה כמה משמורות חיות הבר הטובות ביותר באפריקה, והיא גם יעד פופולרי עבור מחפשי הרפתקאות ויעדים מיוחדים בכל גיל.

לטנזניה יש הרבה מגוון תרבותי וטבעי שגורם לה לבלוט מיעדי ספארי אחרים באפריקה. המדינה היא ביתם של למעלה מ-2,500 מינים של צמחים ובעלי חיים, שאינם נמצאים בשום מקום אחר על פני כדור הארץ.

יש מגוון סיורים המאפשרים למטיילים לחוות את הטבע המגוון של מדינה אפריקאית זו. הם מציעים טיולי יום לפארק הלאומי סרנגטי, כמו גם טיולים ארוכים יותר הלוקחים את כל הפארקים הגדולים בטנזניה ומשלבים איתם את זנזיבר.

טיולי ספארי בטנזניה הם דרך מצוינת לחוות את יופיה של יבשת אפריקה. טיולי ספארי אלו מאפשרים למבקרים לראות בעלי חיים וטבע בסביבתם הטבעית.

ספארי הוא אחד מסיורי הספארי הפופולריים ביותר המוצעים על ידי חברות רבות בטנזניה. זהו גם אחד מהספאריים הזולים ביותר שמבקרים יכולים לקחת. הסיור מתקיים בעיקר בפארק הלאומי סרנגטי, אך ישנן שמורות מדהימות נוספות שתוכלו לבקר בהן כמו הפארקים הלאומיים Ngorongoro ו-Tarangire.

טיול ספארי בטנזניה מתחיל פה

אז מה תראו..? חיות בר מדהימות בנוף הטנזני המיוחד מצד אחד כמו מדבר ומצד שני ג'ונג'ל. אם אתם מחפשים טיול לחקור את היופי הטבעי של אפריקה, אז זה ההימור הטוב ביותר שלכם!

טיולי הספארי בטנזניה יקחו אתכם לעולם אקזוטי שבו חיות בר מסתובבות בחופשיות וללא נגיעה בידי אדם. תוכלו לראות את החיות הללו מקרוב כשהן חיות את חייהם, הרחק מהפרעות אנושיות..כי בשמורת טבע אין כלוב!

אופציות לסיורים מאורגנים בטנזניה

היכרות עם השמורות שתבקרו בהן

שמורת סלוס - Selous Game Reserve

שמורת סלוס היא שמורת טבע בטנזניה. הוא ממוקם על המדרונות הצפוניים של הר מרו ויש לו מגוון ביולוגי גבוה. ישנם מינים רבים של בעלי חיים שניתן למצוא בשמורה זו כולל פילים, נמרים, אריות וקרנפים שחורים.

שמורת טבע סלוס נוצרה בעזרת תורמים בינלאומיים כדי להגן על המגוון הביולוגי בשמורת סלוס. שמורה זו היא ביתם של למעלה מ-200 מינים של צמחים ובעלי חיים המאוימים על ידי פעילויות אנושיות כמו ציד, כריתת יערות וציד.

מאמר זה מציג מקרה בוחן על שמורת הטבע של סלוס, המדגיש כיצד נוצרה השמורה וכיצד היא עוזרת להגן על המגוון הביולוגי בטנזניה.

שמורת סלוס היא אחת מהשמורות המתויירות ביותר בטנזניה. זהו גם אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, והוא ביתם של מגוון חיות בר.

שמורת סלוס הוקמה בשנות ה-60, ומאז היא הפכה לאחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בטנזניה. זה גם ביתם של כמה מינים בסכנת הכחדה, כולל כלב הבר האפריקאי והקרנף השחור.

שמורת סלוס היא שמורת טבע בטנזניה. הוא ביתו של נהר סלוס, בעל איכות מים טבעית מהגבוהות באפריקה.

שמורת סלוס הוקמה על ידי הממשל הקולוניאלי הגרמני כחלק ממזרח אפריקה הגרמנית, ושטחה במקור כ-500 קילומטרים רבועים. גודל השמורה גדל ל-1,000 מייל רבוע לאחר מלחמת העולם השנייה ולאחר מכן ל-2,000 מייל רבוע ב-1971.

הוא הוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 1985 בגלל מאמצי השימור והמגוון הביולוגי שלו.

שמורת סלוס היא שמורת טבע בטנזניה עם אוכלוסיה של שימפנזים, גורילות ופילי יער. זהו גם ביתו של מקלט השימפנזים של סלוס.

שמורת סלוס נחשבת לאחד ממקלטי השימפנזה החשובים באפריקה. השמורה נוצרה על ידי איש השימור והקולנוע הגבוני ז'אן לואי דוטורד בשנת 1970. הוא רכש אדמות מחקלאים מקומיים ויצר אזור לשימפנזים לחיות בשלום ובביטחון.

שמורת סלוס הצליחה לשגשג בגלל מיקומה בצומת הדרכים בין שתי המדינות הגדולות במזרח אפריקה: טנזניה וגבון. הדבר מאפשר גישה נוחה לארגוני סיוע בינלאומיים וכן לתיירים המעוניינים לבקר במקלט זה. זה גם עוזר שיש מספר לודג'ים

שמורת סלוס היא שמורת טבע בטנזניה. הוא ממוקם בשמורת סלוס, המשתרעת על כשליש משטחה של טנזניה.

שמורת הטבע סלוס הוקמה בשנת 1905 והיא נוצרה במקור כדי להגן על חיות הבר של שמורת סלוס. השמורה משתרעת על שטח של כ-300 מייל רבוע או 9,000 קמ"ר.

שמורת Selos ראשי תיבות של Selous Game Reserve והיא ממוקמת בטנזניה. שמורה זו הוקמה בשנת 1905 כדי להגן על חיות הבר של שמורת סלוס מציד וציד.

שמורת מיקומי - Mikumi National Park

הפארק הלאומי מיקומי הוא שמורת הטבע הגדולה ביותר בטנזניה. הוא הוקם בשנת 1931 ומשתרע על שטח של 1,819 קילומטרים רבועים. בפארק יש בסך הכל 2,500 מינים של צמחים ובעלי חיים. מה שהופך אותו לפארק הלאומי העתיק ביותר במזרח אפריקה. הוא משתרע על שטח של כ-4,000 קמ"ר וממוקם בסמוך לגבול בין טנזניה לקניה.

הפארק הלאומי מיקומי ממוקם על חופו המזרחי של אגם ויקטוריה, מוקף בהרים מכוסי יער המתנשאים לגובה של עד 2,800 מטר מעל פני הים. לפארק קו חוף ארוך עם חופים חוליים ושוניות אלמוגים המושכים צוללים מכל העולם.

הפארק הלאומי מיקומי ממוקם בחלקה הדרום מזרחי של טנזניה, כ-100 קילומטרים מבירת טנזניה דאר א-סלאם. הוא גם קרוב לגבול עם קניה ואוגנדה. הפארק הוא ביתם של פילים, שימפנזים, תאואים, זברות, אריות ונמרים.

הפארק הלאומי מיקומי הוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 1984 בשל יופיו הטבעי ומשמעותו התרבותית לקבוצות האתניות המגוונות של טנזניה.

נגורונגורו - Ngorongoro Conservation Area

נגורונגורו היא שמורה בטנזניה, שהיא הקלדרה הגעשית השלמה הגדולה בעולם. הוא נוצר לפני כ-2 מיליון שנים וגודלו גדל ב-50% מאז. בטנזניה, נגורונגורו שמור למטרות שימור חיות בר ותיירות. ממשלת טנזניה קבעה מערכת קפדנית של כללים שמבקרים עליהם לפעול, הכוללת שהייה בשבילים ייעודיים ולא הפרעה לחיות הבר.

אזור השימור של נגורונגורו הוא הגדול ביותר באפריקה והוא אחד המקומות הטובים ביותר לביקור בטנזניה. יש בו מגוון חיות בר ומציע שפע של פעילויות.

נגורונגורו הוא איזור פארק שמור בטנזניה, מה שאומר שלא ניתן להיכנס ללא אישור. בשמורה חוקים נוקשים לגבי ביקור, לרבות שהייה בשבילים מסומנים ואי הוצאת צמחים או בעלי חיים מהשמורה.

נגורונגורו הוא אחד המקומות הטובים ביותר לבקר בהם בטנזניה מכיוון שהוא מציע שפע של פעילויות למבקרים.

אזור השימור נגורונגורו הוא אזור מוגן בטנזניה. הוא הוקם בשנת 1959 והוא אזור השימור הגדול ביותר באפריקה.

נגורונגורו היא שמורה שהוגדרה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, והיא הגדולה מסוגה באפריקה. השמורה משתרעת על שטח של 4,852 מייל רבוע (12,000 קמ"ר).

נגורונגורו מכסה חלק גדול מהמערכת האקולוגית של הסרנגטי של טנזניה. בשמורה יש גם מינים נדירים מאוד שלא נמצאים בשום מקום אחר על פני כדור הארץ, כמו הקרנף השחור, שניתן למצוא רק כאן.

סרנגטי - Serengeti

הסרנגטי היא שמורה בטנזניה שבה חיים יותר מ-2,000 מיני בעלי חיים. זהו אחד המקומות הטובים ביותר לראות חיות בר באפריקה.

הפארק הלאומי סרנגטי נחשב כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו מאז 1978.

הסרנגטי היא סוואנה המשתרעת על פני צפון טנזניה ודרום קניה. זהו ביתם של נדידת הגנו, המושכת למעלה מ-3 מיליון מבקרים מדי שנה.

הסרנגטי הוא פארק לאומי בטנזניה המהווה בית לכמה מהחיות היפות והאייקוניות ביותר. הפארק הלאומי סרנגטי הוא אזור מוגן מאז שהוקם ב-1934.

הפארק הלאומי סרנגטי הוא אחד הפארקים הגדולים בעולם וגם אחד מיעדי התיירות המובילים באפריקה, עם כ-1.1 מיליון מבקרים מבקרים בכל שנה. הפארק הוא גם ביתם של כמחצית מהגנו בעולם ולמעלה מ-350,000 זברות. עם זאת, בשל הפופולריות שלה כיעד תיירותי, הממשלה הגבילה את הגישה כדי להגן מפני שימוש יתר וצייד.

הנדידה הגדולה בעולם – מאות אלפי חיות ובעיקר גנו מנסים לחצות את הנהר מכיוון טנזניה אל קניה, ובדרך מחכים להם תנינים וחיות טורפות.

הנדידה הגדולה בטנזניה היא נדידת החיות היבשתית הגדולה ביותר על פני כדור הארץ. זהו אירוע שנתי המתרחש בין יולי לדצמבר מדי שנה. הגירה זו נמשכת כבר אלפי שנים והיא תהליך טבעי שלא ניתן לעצור.

ההגירה הגדולה בטנזניה מתרחשת מאז ומעולם, אך כעת היא הגיעה לנקודה שבה היא כבר לא יכולה לקיים את עצמה מכיוון שאוכלוסיית חיות הבר הצטמצמה לנקודה שבה לא נותר להן לאן ללכת. הגירת גנו סרנגטי היא דוגמה מצוינת לאופן שבו להתערבות אנושית יכולה להיות השלכות שליליות על אוכלוסיות חיות הבר.

קבוצת מדענים מאוניברסיטת קולג' בלונדון מצאה שמספר הגנו בטנזניה ירד ב-30% תוך 10 שנים בלבד מכיוון שלא הצליחו למצוא מספיק מזון ומים במהלך הנדידה.

שמורת אגם מניארה

שמורת אגם מניארה היא פארק לאומי ושמורת ציד הממוקמת בחלקה הדרומי של טנזניה. אגם מניארה הוא שמורה בטנזניה המהווה בית למספר רב של ציפורים אנדמיות וחיות בר אחרות. הוא הוקם בשנת 1963 ומוכר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו מאז 1999. שמורת אגם מניארה ממוקמת ליד העיירה מוונזה, בדרום מערב טנזניה. הוא ממוקם על גדות אגם מניארה ומשתרע על שטח של כ-11,400 קמ"ר. השמורה נקראה על שם אגם מניארה הסמוך שכן היא שוכנת על חופו הדרומי.

שמורת אגם מניארה היא אזור מוגן בטנזניה המכיל אוכלוסייה חשובה של צלופח הדגים האפריקאי שנמצא בסכנת הכחדה חמורה. שמורה זו היא ביתם של מיני בעלי חיים רבים ושונים והיא הוגדרה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

השמורה שימשה גם לצילומים של כמה סרטים הוליוודיים, כולל המלכה האפריקאית, מדגסקר 3: המבוקשים ביותר באירופה ומלך האריות.

שמורת הטבע טרנגירי - Tarangire National Park

שמורת הטבע טרנגירי היא אזור מוגן בטנזניה. היא הוקמה בשנת 1960. השמורה היא ביתם של בעלי חיים רבים כולל בושבוק טרנגירי הנדיר, הקרנף השחור וכלב הבר האפריקאי בסכנת הכחדה ועוד למעלה מ-1,000 מיני ציפורים ויותר מ-100 מיני יונקים.

שמורת הטבע טרנגירי היא אחד מאזורי הטבע המגוונים ביותר באפריקה. יש לה גם היסטוריה עשירה של מגורים אנושיים. במשך מאות שנים, אנשים חיו ועבדו על האדמה למטרותיהם. שמורת הטבע טרנגירי היא חלק משמורת סלוס, שנמצאת בטנזניה המורכבת ממספר רב של סוואנות ואדמות עשב המשמשות ביתם של מינים רבים של יונקים, ציפורים, זוחלים ודו-חיים.

שמורת הטבע טרנגירי היא אזור רחב ידיים בטנזניה שהוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. טרנגירי מציעה פעילויות לתיירים כמו טיולים מגוונים וספארי עם מדריכים מנוסים.

השמורה הוכרזה כאחד המקומות הטובים ביותר לביקור במזרח אפריקה למי שרוצה לחוות את היופי הטבעי ואת חיות הבר.

5/5 - (9 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בזנזיבר מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על זנזיבר!