חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

Selous Game Reserve

היום, כמעט כל אחד מכיר את השם זנזיבר. רק השם של האי הטרופי והמקסים הזה מעלה אסוציאציות של ים, שלווה, עצי דקל, אלמוגים ודגים ססגוניים. כל האסוציאציות האלה נכונות לגמרי – זנזיבר היא באמת היעד המושלם לחופשה חלומית של ים, חול ומנוחה. אבל חוץ מזה, זנזיבר יכולה להציע למטיילים גם הרבה יותר מזה – וחבל מאוד לפספס.

זנזיבר – פנינת שקט בלב אפריקה

כשחושבים על זנזיבר, לרוב חושבים על מלונות מפוארים ועל פינוקים, מסעדות ועיסויים. כל האסוציאציות האלה גורמות לנו לשכוח שלמעשה, מדובר על אי השייך למדינת טנזניה. טנזניה, המצוי ביבשת השחורה כמובן, היא מדינה אפריקאית על כל המשתמע מכך: ויותר מכל, משתמע מכך טבע מהמם. גם זנזיבר בורכה, כידוע, בטבע וחי מדהימים ועוצרי נשימה, אבל אין לשכוח את היבשת עצמה. אפריקה – וטנזניה בפרט – ידועות בכל העולם בזכות טיולי הספארי הפראיים, הטבע המדהים וסביבת המחייה הטבעית והמטורפת של בעלי החיים השונים. ראיתם פעם את הסרט "מלך האריות"? התלהבתם מהסוואנה המרשימה והיפה שבה חיים טימון ופומבה? עכשיו, יש לכם הזדמנות לבקר בה במציאות.

השמורה הגדולה ביבשת השחורה – סאלוס

סאלוס היא השמורה הגדולה והמרשימה ביותר בכל טנזניה – וגם בכל אפריקה. זוהי שמורת טבע עצומה, ששטחה מעל 54 אלף קמ"ר. רק לשם ההשוואה, מדובר בשטח הגדול פי שלושה משטחה של מדינת ישראל. על אף שמדובר בשטח בו הציד מותר (תחת הגבלות מסוימות), השמורה הוכרה כאתר מורשת של אונסק"ו, והיא ידועה בהיותה אחת משמורות הטבע הגדולות ביותר בכל רחבי תבל. שמורת סאלוס ממוקמת בדרום טנזניה. זוהי הפתעה, מאחר ורוב אזורי השמורות של טנזניה ממוקמות דווקא בצפון המדינה, ולא בדרומה. ההגעה אל סאלוס קשה ומורכבת מעט. בטיולים, היא כוללת יציאה ממסלול הטיול המקובל והגעה לאזורים יותר נידחים ופחות מתוירים של טנזניה. מסיבה זו, שמורת סאלוס נחשבת לשמורה בתולית יחסית. התיירים בה מועטים, מה שמאפשר לבעלי החיים השונים שבה לחיות כמעט ללא הפרעות. בשמורה, ניתן לראות כיצד חיים בעלי החיים באופן טבעי באמת. הביקור בשמורה דומה למדי לצפייה בערוץ טבע המתעד את בעלי החיים בסיטואציות עוצרות נשימה – פשוט בחיים האמתיים, ולא דרך מסך הטלוויזיה.

עשרות מינים של בעלי חיים, בריכוז מהגבוהים בעולם

שמורת סאלוס מהווה בית גידול למספר רחב במיוחד של בעלי חיים – חלקם אדירי ממדים ומרשימים במיוחד. בשמורה חיה אוכלוסיית הפילים הגדולה ביותר בעולם, ולצידה עדר באפלו מהגדולים בעולם, אימפלות, עדרי גנו, היפופוטמים, תנינים, אריות, נמרים, קרנפים שחורים, ג'ירפות, זברות, ברדלסים, צבועים, אנטילופות, ויותר מ-400 מינים שונים של ציפורים. אין ספק, מדובר ברשימה מרשימה במיוחד. מלבד המגוון הביולוגי העצום הזה, שמורת סאלוס מורכבת מארבעה אזורי מחייה שונים. בכל אחת מסביבות המחייה הללו מתגוררות חיות שונות. נהר הרופיג'י והביצות שהוא מייצר סביבו, אזור הסוואנה, אזור היער ואזור האחו, בעל כדאי הדשא הירוקים והצפופים שלו. אחד מגולות הכותרת של הטיול בשמורת סאלוס הוא היכולת למגע בלתי אמצעי עם הטבע. בניגוד לאזורי ספארי אחרים, הבתוליות של שמורת סאלוס מאפשרת מגע ישיר לגמרי עם הטבע. אפשר לצאת לסיור רגלי (מודרך כמובן) ברחבי השמורה, ולהגיע אל הטבע באופן הכי קרוב שיש. אפשר כמובן לצאת גם לטיול רכוב ברכב פתוח, המאפשר הגעה מהירה יותר לכל אזור.

שילוב שמורת סאלוס בחופשה בזנזיבר

 קל מאוד לשלב ביקור בשמורת סאלוס בעת החופשה בזנזיבר. טיולים מאורגנים יוצאים מזנזיבר אל השמורה, וניתן להצטרף אל אחד מהם בפשטות רבה. היציאה מתרחשת משדה התעופה של זנזיבר, ממנו יוצאת טיסה ישירה אל השמורה. על פי רוב, בשל הצורך לטוס הלוך ושוב, הביקור בשמורה יכלול לילה אחד – מה שיאפשר זמן רב יותר של ביקור בשמורה עצמה. את הלילה אפשר להעביר במתחם הלינה המקסים של השמורה, הכולל 12 חדרים נפרדים שכולם צופים אל השמורה ואל בעלי החיים המדהימים שבה. בסיום הביקור, ניתן לחזור אל זנזיבר בטיסה נוספת, ולהמשיך בחופשה החלומית.

שאלות נפוצות בנוגע לשמורת סאלוס

מתוך הטיול בזנזיבר, מומלץ להקדיש יומיים לטיול בסאלוס – כלומר, לילה אחד. ביקור של יום אחד לא יותיר זמן רב לטיול בשמורה, בשל הצורך לטוס לשני הכיוונים.

מומלץ! הטיול בשמורה מותאם עבור ילדים, והם צפויים ליהנות ממנו אפילו יותר מהמבוגרים.

בשמורה חיים בעלי חיים שעלולים להיות מסוכנים לבני אדם: אריות, למשל, וברדלסים. עם זאת, אין כל סכנה בעת הביקור בשמורה. הטיולים בה מודרכים על ידי מדריכים מיומנים, המכירים את החיות ואת השטח, ויודעים כיצד לנהוג עם בעלי חיים. נוסף על כך, בעלי החיים הטורפים עצמם אינם מתקרבים יתר על המידה אל בני האדם, ואינם תוקפניים כלפיהם.

יותר משווה! מומלץ בחום! הביקור בשמורה מספק חוויה אחרת לגמרי של אפריקה, שיכולה להשתלב נפלא בתוך החופשה החלומית בזנזיבר שטופת השמש.

5/5 - (1 vote)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בזנזיבר מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על זנזיבר!