חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

רוצים לשחות או לצלול עם דולפינים? רוצים לעשות טיול סיור שייט כדי לראות דולפינים קופצים בים ליד הסירה שלכם? להקות דולפינים רבות נמצאות בזנזיבר!

זנזיבר ידועה בשפע הימי המטורף שלה. אלמוגים, דגים, לוויתינים, כרישי-לוויתן, סרטנים, צבים ועוד מינים רבים ושונים של חיות תת-ימיות. אחת החיות האהובות והמקסימות ביותר שחיות מתחת לפני הים היא כמובן הדולפין, החיה שהחיוך התמידי שלה ורוח המשחק שלה הם המאפיינים המרכזיים שלה. זנזיבר, כמובן, התברכה בהרבה מאוד להקות דולפינים שחיות סביבה.

דולפינים בזנזיבר

בסביבת זנזיבר חיים, באופן טבעי, דולפינים רבים מאוד. הם אינם כלואים שם, כמובן, אלא שוחים להם להנאתם בסביבת המחייה הטבעית שלהם. הדבר מזכיר קצת את הדולפינריום בים סוף, אליו הדולפינים יכולים להיכנס ולצאת באופן חופשי לחלוטין. אבל בזנזיבר, כמובן, הכל גדול יותר: הים גדול יותר, להקות הדולפינים גדולות יותר וגם מיני הדולפינים החיים בשטחה.

באופן כללי, בזנזיבר חיים שני מינים עיקריים של דולפינים: דולפין מסוג דולפינן ודולפין מסג סוסא גיבן. הדולפינן הוא הסוג שאותו קל יותר לראות. ראשית, הוא פחות נוטה לנדודים, ונשאר באותו אזור לאורך כל ימי השנה. זהו מין "אמיץ" יותר, שמתקרב ללא כל חשש לבני אדם. דולפינן סוסא גיבן, לעומתו, נודד לו במרחבי האוקיינוס ואינו נמצא תמיד באותו מקום. אין דרך לדעת מראש מתי יגיעו הדולפינים הללו לחופי זנזיבר, הם מגיעים כשהם מעוניינים בכך. יתר על כן, זהו סוג דולפין ביישן יותר, שנוטה להתרחק מבני אדם. נדיר יותר לראות את הדולפינים מהסוג הזה.

 טיולי תצפית דולפינים – מה צריך לדעת?

טיולי תצפית דולפינים הם אחת האטרקציות המרכזיות של זנזיבר. להקות הדולפינים שוחות להן באוקיינוס באופן חופשי, וניתן לראות אותם קופצים ומנתרים מהמים בהפלגות רבות.

טיולי התצפית הפופולריים והטובים ביותר יוצאים מהכפר קיזימקאזי, שבדרום זנזיבר. תנאי הגאות והשפל, והמים הרדודים של הדרום, מהווים סביבת מחייה אידיאלית במיוחד עבור הדולפינים. חופי הצפון אולי נוחים יותר לבני האדם, אבל לדולפינים – אין ספק כי הדרום הוא האזור המועדף. למרות זאת, ניתן לצאת לסיורי תצפית בדולפינים כמעט מכל מקום ברחבי האי – פשוט צריך לשוט מעט יותר כדי להגיע אל היצורים הימיים המקסימים האלה.

טיולי התצפית יוצאים לרוב בשעות הבוקר המוקדמות. בשעות האלה המים עדיין קרירים ונעימים עבור הדולפינים. בצהריים, כשהשמש מחממת את המים הרדודים, הדולפינים נוטים לצלול עמוק יותר אל המים העמוקים והקרירים. לכן, יהיה קשה יותר לראות אותם במהלך הטיול. על פי רוב, מארגני הטיול אוספים את התיירים מהמלון שלהם בשעה שש בבוקר – אם הם לנים קרוב מאוד לחוף – ואפילו בחמש בבוקר אם הם לנים קצת יותר רחוק.

אפשר כמובן לבחור לצאת לטיול תצפית בשעות מאוחרות יותר ונוחות יותר, אבל הסיכויים לראות דולפינים – פוחתים. גם בשל החמימות של המים, שאיננה נעימה לדולפינים, וגם מאחר שהמים מתמלאים בבני אדם, בסירות ובאמצעים לספורט מים. ההמולה הימית הזאת מרחיקה את הדולפינים, שמעדיפים להישאר בשקט שלהם.

על פי רוב, טיולי התצפית בדולפינים יימשכו בין שעתיים לשלוש. מומלץ מאוד להביא אתכם מים, נשנושים לשעות הבוקר המאוחרות יותר, כובע וקרם הגנה חזק מפני השמש. נכון שבשעה שש בבוקר השמש עדיין לא קופחת, אבל כשתהיו בלב ים והשמש תתחיל לעלות – יהיה צורך גדול בכל אמצעי ההגנה מפני השמש האלה.

מלבד הדולפינים, בעת הטיולים ניתן לראות כמובן גם בעלי חיים ימיים אחרים: לוויתינים, למשל, או כרישי לוויתן.

צלילה עם דולפינים

מלבד האפשרות לבחור בטיול תצפית, אפשר לבחור ליהנות מחברת הדולפינים באופן יותר ישיר: באמצעות צלילה או שחייה עם דולפינים. ניתן לבחור בצלילה של ממש, בשחייה עם שנורקל או בשחייה רגילה (האפשרות הכי פחות מומלצת לדעתנו, כי היא מאפשרת הכי פחות).

הדולפינים לרוב לא יתקרבו עד כדי כך אל החוף, כך שכדי לשחות עם דולפינים כדאי להזמין סיור מודרך. יוצאים אל הסיור בסירה, אשר שטה לאזורים בהם להקות הדולפינים חיות בדרך כלל. כשמוצאים את להקת הדולפינים (לרוב זה יהיה שיט קצר למדי, הוא יכול להגיע גם לשעה) – קופצים למים והחגיגה מתחילה. הדולפינים הם כמובן ידידותיים לבני אדם, אינם מסוכנים ואינם בורחים מפנינו. החוויה מובטחת.

שאלות נפוצות בנוגע לדולפינים בזנזיבר

לגמרי! החוויה שונה לגמרי מכל מה שאנחנו מכירים מהארץ, אפילו עבור אילתים שחיים בדולפינריום ורגילים לראות דולפינים. להקות של דולפינים, החיות בסביבה הטבעית שלהן ומתנהגות כרצונן – זו חוויה שפשוט אין בארץ.

אפשר לבחור בטיול תצפית, שנערך על סירה. הטיול לא כולל קפיצה למים והתקרבות של ממש אל הדולפינים. אפשרות אחרת היא לבחור בצלילה או שחייה עם דולפינים – אפשרות שכוללה בתוכה התקרבות משמעותית הרבה יותר לחיות המקסימות האלה.

לא מומלץ. ראשית, מפני שמי שאיננו מדריך מקומי לא ידע איפה לחפש את להקות הדולפינים. חוץ מזה, למי שאין לו ניסיון בשיט לא מומלץ לנסות ולצאת לשיט עצמאי לבד. השיט יכול להיות מסוכן, אם לא יודעים כיצד להתנהג נכון בים וכיצד לתפעל את הסירה.

5/5 - (1 vote)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בזנזיבר מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על זנזיבר!

דילוג לתוכן