האי הנעלם

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

האי הנעלם (Sandbank) בזנזיבר: רצועת חוף שהופכת לאי עם חול מוזהב באמצע הים שעולה פתאום לגובה פני המים ויורדת לאחר זמן קצר. אטרקציה חובה!

האי הנעלם בזנזיבר (Sandbank Zanzibar) - מה זה ומה צריך לדעת עליו החוף שנעלם? מתי מומלץ להגיע ולהיות שם? איפה זה ואיך מגיעים? הכל כאן!

כשחושבים על זנזיבר, מיד עולה לראש תמונה של חוף ים חולי ולבן, עם אוקיינוס טורקיז אינסופי. לרוב, מדמיינים גם משקה קר ומרענן, אולי קוקטייל, ביד – ופרי אקזוטי וטעים במיוחד ביד השנייה. אם מוסיפים לכך קפיצה קצרה למים, עם שנורקל או בלי, מקבלים את התמונה המלאה שמייצגת בדיוק רב את החופשה בזנזיבר.

כל הדברים הטובים האלה נמצאים על האי הנעלם ( (Sandbank Zanzibar)) – אחד האיים היפים והמיוחדים שיש לזנזיבר להציע למבקרים בה.

האי הנעלם

האי הנעלם הוא אחד האיים המושכים והיפים ביותר של זנזיבר. והוא אטרקציה
שלא מפספסים בטיול!

רקע חשוב בנושא האי הנעלם / החוף הנעלם בזנזיבר:
זהו אי קטנטן, רצועת חוף למעשה, אשר נחשפת ועולה מעל פני המים רק למספר שעות בודדות בכל יום.
בשעות השפל מפלס הים יורד, והאי הקטן נחשף במלוא יופיו.
בשעות הגאות מפלס המים עולה חזרה, ומכסה את האי כליל.
תוך זמן קצר מאוד האי מתכסה כולו במים, ונעלם חזרה אל מעמקי הים.

כפי שאפשר להבין, האי הנעלם הוא אי ששומר מדי יום ביומו על הבתוליות שלו. לא משנה כמה אנשים יהיו עליו במהלך היום – ביום למחרת, הוא יהיה נקי וזך לחלוטין. זהו אי שאין כל סיכוי למצוא עליו לכלוך מכל סוג, שאריות של מבקרים קודמים או כל דבר אחר. האי "נולד" מחדש בכל יום, על כל המשתמע מכך.

יופיו של האי, והיותו טובע בתוך ים של אוקיינוס אינסופי מכל כיווניו, הופכים אותו לאתר פופולרי במיוחד. בעונה התיירותית ביותר, האי נוטה להיות עמוס מאוד במבקרים – מה שקצת מעיב על החוויה. אם החלטתם לצאת אל האי בעונה התיירותית, מומלץ להגיע מוקדם – כדי שתוכלו לתפוס מקום טוב על החולות היפים שלו. בעונה הפחות תיירותית האי פנוי הרבה יותר, וניתן ליהנות עליו משקט ושלווה נפלאים.

סיורים מושטים אל האי

סיורים מושטים רבים יוצאים אל האי. חלקם מגיעים אך ורק אל האי הנעלם עצמו, וחלקם מגיעים אל האי הנעלם כאחת מכמה תחנות אחרות. ברוב הסיורים, העצירה באי תהיה ממושכת יחסית. צוות הסיור יקים על האי מכסה מפני השמש הקופחת, והתיירים מוזמנים לנוח בצל וליהנות מהחוף. בזמן שהצוות יארגן כיבוד, התיירים יכולים לנצל את הזמן לטבילה במים, לשחיית שנורקלינג מדהימה או לשחייה רגילה. אזור האי שופע בחיים ימיים, ויש המון מה לראות כאן בעזרת משקפת פשוטה.

בזמן הזה, הצוות כאמור יארגן את הארוחה. חלק מהסיורים יכללו כיבוד מרענן: שתייה קרה וטובה, פירות טריים חתוכים ונשנושים אחרים. במקרים אחרים, הצוות יקים ברביקיו של ממש על האי ויארגן ארוחת צהריים מלאה ושלמה, להנאת התיירים.

 תחנות נוספות ששווה להכיר ולעצור

חלק מהסיורים עוצרים באי הנעלם בתור תחנה אחת בדרך, וממשיכים משם לתחנות עניין נוספות. כדאי לברר איזה סיורים קיימים, ולהחליט איזה הוא המתאים במיוחד עבורכם. חלק מהסיורים יוכלו לכלול תצפית על דולפינים. אחרים יגיעו ליעדים נוספים, כמו למשל אי האסירים היפה, המשמש כשמורת טבע לגידול צבי יבשה ענקיים מסוג צבי אלדברה. חלק מהסיורים יכללו טעימות של מאכלים שונים. מומלץ כמובן להתאים את שעות הסיור לשעות הרצויות לכם – ולא לבחור בסיור ארוך יתר על המידה, במידה ויש לכם עוד תכנונים רבים אחרים לאותו היום. חלק מהסיורים ישובו אל זנזיבר אחרי השקיעה, ויאפשרו בכך לצפות בשקיעה המדהימה מתוך המים.

כדאי לשלב את יום הסיור עם אטרקציות נוספות, גם באופן עצמאי. למשל, אם הסיור יוצא מזנזיבר סיטי, מומלץ לחזור ממנו לביקור בשוק הלילה של סטון טאון. שוק הלילה מציע למבקרים בו מגוון רחב של אוכל זנזיברי מקומי, טרי ואותנטי. מעבר למאכלים המיוחדים, השוק מציע אווירת פסטיבל עם הרבה שמחה, שתייה וצחוק. זוהי דרך נפלאה לסיים כל יום – ובמיוחד יום של מנוחה נינוחה על פני המים. אם יוצאים מנונגווי, אפשר לשלב בין יום הסיור לבין סיור רכיבה על סוסים לאור ירח – חוויה נהדרת שמתאימה לכל המשפחה, ובהחלט לא ניתן לחוות בארץ.

שאלות נפוצות בנוגע לאי הנעלם בזנזיבר

בעיקר – לנוח וליהנות. על האי הנעלם עצמו אין שום דבר, כמובן. מאחר והאי מוצף לחלוטין בזמן הגאות, לא ניתן להקים עליו שום מתקן של קבע. אין עליו כל אטרקציות קבועות, וכל המבנים שמוקמים עליו (בעיקר מכסה מפני השמש) הם ארעיים. למרות זאת, כדאי מאוד להגיע למקום.

בעיקר – ליהנות מהים ומהחוף. סביבת הים של האי הנעלם היא מדהימה ביופייה. מאוד כדאי לקחת ציוד שנורקלינג, ולצאת לשחייה נפלאה במים. בניגוד לחוף האי, בו יש בני אדם רבים המבריחים לעיתים את הדגים, באי הנעלם אין אנשים במשך רוב היממה. סביבת האי מלאה בעושר מדהים של דגים שמאוד כדאי לראות.

לרוב יהיה מדובר בסיור בן כמה שעות. אם משלבים בסיור ארוחת צהריים מלאה, או אם בוחרים בסיור עם תחנות נוספות, הוא כמובן יתארך מעט יותר.

מדובר בתופעת טבע נדירה המתרחשת רק מס' שעות ביום שבה אי קטן באמצע הים מופיע בעקבות השפל והגאות.

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בזנזיבר מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על זנזיבר!