חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

צ'יטאס רוק – אטרקציה לחובבי בעלי החיים. צ'יטה רוק הוא למעשה בית גידול חלופי לחיות בר פראיות. ללטף, להצטלם עם אריה, צ'יטה, קוף, זברה ועוד.

זנזיבר היא יעד מלא הפתעות. כשחושבים על האי המקסים הזה, בדרך כלל עולה לראש תמונה של בטן-גב על החול הרך מול שקיעה מקסימה אל הים, עם קוקטייל מוצלח ביד וברקע מלון מפנק. כל זה באמת קיים בזנזיבר, אבל קיימים בה עוד הרבה מאוד דברים אחרים. בעת החופשה החלומית באי הטרופי, כדאי מאוד לשלב עוד קצת מהאטרקציות המדהימות שיש ליעד האקזוטי והמרשים הזה להציע לתיירים שמגיעים אליו.

צ'יטאס רוק – גן עדן לחובבי בעלי החיים

צ'יטאס רוק, בניגוד למה ששמו יכול לרמז, הוא לא סלע. לא מדובר על שמורת טבע, לא על פארק טבע לתיירים וגם לא על גן חיות. זהו מקום מיוחד, שכמעט ואין שני לו בעולם. בניגוד לספארי, אפשר להצטלם כאן כשמלטפים אריה. בניגוד לגני חיות פתוחים אחרים (כמו שיש בתאילנד למשל), האריה הזה לא מסומם ולא עבר שום חוויה קשה כדי שיוכל לשעשע את התיירים – הוא פשוט מרשה לכם ללטף אותו.

צ'יטאס רוק הוא למעשה בית גידול חלופי לחיות בר. המקום מהווה בית גידול לחיות בר שניצלו מהתעללויות או מגורלות קשים אחרים. מובאים לכאן בעלי חיים שהוחרמו מבעלים שהחזיקו בהם באופן לא חוקי, שעברו התעללויות לאחר שנלכדו והוצאו מהטבע, ועוד. המקום שם דגש גדול מאוד על רווחת בעלי החיים ועל ההתחשבות בטבע – לא תמצאו כאן אף לא חיה אחת שנולדה בטבע ונלכדה על מנת לשעשע אתכם. כל החיות הגיעו לכאן בתור האפשרות הטובה ביותר שיש להן לחיים טובים ואיכותיים, כאשר אפשרות ההחזרה לטבע חדלה מלהתקיים עבורם.

חשוב להבין כי לא מדובר בגן חיות. החיות כאן לא שמורות בתוך כלובים, וגם לא בני האדם. החיות מסתובבות בחופשיות, כרצונן, בין המבקרים. יש להן מגע ישיר עם המבקרים בפארק. לא נדיר לראות כאן אריה סקרן המגיע לרחרח את המבקרים עם כניסתם למתחם, ולברך אותם לשלום. אין צורך לברוח מפניו: הוא לא יפגע בכם לרעה.

מגוון רחב של בעלי חיים במגע בלתי אמצעי

בצ'יטאס רוק חיים בעלי חיים גדולים ומרשימים. אפשר לראות כאן אריה לבן, ברדלס (צ'יטה), זברה ועוד. בנוסף לכך, חיים כאן גם בעלי חיים קטנים יותר, כמו קופיפים מסוגים שונים (שישתעשעו מאוד לשחק אתכם ולנסות לגנוב לכם את הכובע). כאמור, אף חיה לא מסוממת – הן כולן בערנות מלאה, ובמודעות שלמה לסובב אותן.

כיצד יכול להיות שאריות מסתובבים כך בין בני אדם וחיות אחרות, ואף אחד לא נפגע מכך? בצ'יטאס רוק, החיות עוברות כמובן אילוף קפדני. אבל בניגוד לשיטות אילוף אחרות, האילוף כאן מתבצע ללא כל שימוש באלימות. החיות לעולם אינן נענשות עונש פיזי – או כל עונש אחר – על התנהגותן. היחסים הטובים איתן נרקמים על רקע של בניית אמון, ובעזרת תגמולים בלבד. החיות מקבלות תגמולים – לרוב אוכל טעים במיוחד – על התנהגות טובה. מאחר ונבנה קשר של אמון בינן לבין המאלפים ובני האדם, אין להן כל סיבה לתקוף או לפגוע בבני האדם – לא המאלפים והצוות, ולא המבקרים במקום.

איך מגיעים לצ'יטאס רוק?

הביקור בצ'יטאס רוק איננו זול במיוחד – אבל יש לכך סיבה טובה. הביקור עולה בערך 120-140 דולר לאדם, וכולל הסעות הלוך ושוב מאזורים רבים בזנזיבר. המקום עצמו ממוקם בצפון-מערב זנזיבר, בין עיר הבירה לבין הכפר נונגווי שבצפון. מאחר ומדובר באי שאיננו גדול במיוחד, לא מדובר בנסיעה ממושכת, לא משנה היכן אתם נמצאים.

עלות הביקור היא גבוהה יחסית, מאחר ומכספי הכניסה הללו המקום מתקיים. המקום פועל במימון עצמי מלא, ללא כל תמיכה של הממשלה או של גורם אחר. הכספים אותם אתם משלמים מגיעים באופן ישיר אל בעלי החיים. הם משמשים עבור קניית אוכל, תרופות, חיסונים וכל דבר אחר שהחיות זקוקות לו.

הפארק מקבל רק שלוש קבוצות מבקרים בכל שבוע – אחת ביום ראשון, אחת בשלישי, ואחת בחמישי. כל קבוצה מגיעה לסיור שמתחיל בשעה 15:00, ונמשך עד השעה 18:45. אלו הן השעות בהן החיות ערניות, שבעות ונגישות במיוחד. כל קבוצה מכילה רק עד 30 מבקרים – לכן, מומלץ לתאם את ההגעה מראש ולהזמין מקום עוד לפני ההגעה לזנזיבר.

טלפון: +255 774 191 301

כתובת: Cheetah's Rock Kama/ Zanzibar TZ, 2344, טנזניה
 
info@cheetahsrock.org
 

שאלות נפוצות בנוגע ל- Cheetah’s Rock

כדאי לחשוב על כך, ולא להביא אותם באופן אוטומטי. הפארק כולל מגע בלתי ישיר עם חיות טורפות. הן אמנם מאולפות, אבל הן עדיין בטבען חיות פרא. בכניסה לפארק יש לחתום על טופס המסיר אחריות מן המקום במקרה של פציעה. לכן, כדאי לשקול היטב האם להביא ילדים או לא.

מאוד, אין השוואה בכלל. אם בגן חיות אפשר רק לצפות בחיות ממרחק, כאן – אפשר להצטלם מלטפים צ'יטה.

הפארק לא כולל שום התעללות בחיות. הוא הוקם על ידי אישה גרמנייה שאוהבת את הטבע ומחוברת אליו, ואין בו כל פגיעה בחי.

כן. צריך לתאם סיור ולרכוש כרטיסים אונליין באתר הרשמי.

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בזנזיבר מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על זנזיבר!

דילוג לתוכן