15 ימים: שבוע ספארי בצפון טנזניה (סרנגטי, טרנגירי, נגורונגורו) ושבוע בזנזיבר

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

טוב, אחרי שבועיים שאנחנו בארץ ולא הצלחנו לנחות, אני מוותרת על סיכום ארוך ומפורט של הטיול שלנו – טיול הרפתקאות בן 15 ימים, שכלל שבוע ספארי בצפון טנזניה (סרנגטי, טרנגירי, נגורונגורו) ושבוע בזנזיבר, פשוט כי אין סוף למה שאפשר להגיד. אבל הנה כמה נקודות, למטיילים בכלל, וספציפית לאלה שמחפשים טיול מאורגן פרטי או לאלה שנוסעים עם ילדים:
המסלול: במיינלאנד: מפלי הקילימנגרו, טרנגירי, יומיים בסרנגטי, נגורונגורו, מניארה, יום וחצי שבטים. בזנזיבר קיבלנו רשימת אטרקציות לבחור מהן, כל ערב שלחנו וואטסאפ וכל בוקר חיכה לנו נהג שלקח אותנו לאן שבחרנו. היינו במנמבה, אי האסירים, ספארי בלו, קיזימקאזי, הצבים של נונגוי, יער הקופים וחוות תבלינים. המחיר הכולל בערך ארבעת אלפים דולר, לאדם, בערך אלף דולר.  כל הלינות, הארוחות, הכניסות והכל שולם מראש. עלה בערך 2000 דולר לאדם רק הספארי, זה חישוב גס כי קנינו גם את זנזיבר ביחד. כולל ארבע טיסות: ישראל זנזיבר, זנזיבר ארושה, ארושה זנזיבר, זנזיבר ישראל. טיסות ישירות לזנזיבר, שש שעות. היה לנו מהותי בגלל הילדים
#1 – קודם כל והכי חשוב, אני חייבת להודות, בעיקר ללילי ולרקפת מ אשת אפריקה. כשקנינו את הטיול, כמעט חצי שנה לפני, בכלל לא הבנו עד כמה אנחנו בידיים טובות. נסענו מאורגן אישי, בלי קבוצה – וקיבלנו חבילה מקצועית, שהכילה הכל. במיינלאנד בספארי, התכנון היה חכם ומושלם. בזנזיבר – קיבלנו אפשרות לטיולים עצמאיים, כולל נהג, כניסות, ואפילו פינוקים. לבד רק אנחנו. בשורה התחתונה – כשלילי ורקפת אמרו לי – את לא צריכה לדאוג לכלום, את מגיעה כמו מלכה – הם ממש לא צחקו. אני ממליצה בחום לשקול את אשת אפריקה כאופציה לטיול מאורגן או מאורגן אישי. הקסם של לילי, שגרה שם, עובר בתכניות ובדאגה לפרטים הקטנים.
#2 – עשו טובה, אל תסעו עם הסמארטפון בתור מצלמה. אני עשיתי את זה, ורבים מהאחרים ש"הציצו" מגג הג'יפ לצלם – זו טעות, גם אם המצלמה בסמארטפון איכותית. לכו על מצלמה עם זום אופטי טוב, אם אתם בונים על זה שהצ'יטה שראיתם תצא יותר מאשר נקודה בתמונה.
#3 – אם אתם נוסעים עם ילדים, ואתם צריכים טיפים, הצעות, שאלות – פנו אלי, אשמח לעזור. הילדים נהנו מאוד. חשוב להתארגן להרבה שעות בג'יפ. קשה לתכנן הרבה ימים של ספארי, מומלץ לקחת בחשבון ימים יותר פעילים עבורם. ביקור בשבטים או טיול בשווקים המקומיים, או סיור רגלי בשמורות – יהיו נהדרים.
#4 – בנוגע לבחירת הנהג / מדריך – חשוב לדעת, שלנהגים המקצועיים בשמורות מערכת קשר שמאפשרת לכל נהג לדעת איפה האטרקציות המשמעותיות, וזו הסיבה שכשכבר יש אטרקציה – כל הג'יפים זורמים לשם. מה שכן, חשוב לבחור נהג שנוסע בביטחה – כי מדובר בחופשה שבה תבלו שעות רבות בג'יפ, והנהיגה שם מסוכנת.
#5 – זנזיבר – בהתאם לשאר הבחירות שלנו, קיבלנו מלילי מלון מושלם, ספייס בחוף ג'מביאני בדרום האי. לפי כמות הנופשים שם ביחס לכמות הנופשים בביקורים שלנו באטרקציות – מדובר במלון מבודד. אבל הוא נמצא 20 דקות מג'וזאני וכשעה מסטון טאון (כשעתיים מנונגוואי בצפון), ויש לו חוף ש… שוב, אין מילים. ממליצה למי שמחפש שקט.
חזרנו הביתה מרחפים, ואנחנו עדיין בודקים איך "האקונה מאטאטה" מסתדר עם החיים המודרניים שלנו ואיך מנהלים ילדים ועבודה בסגנון ה POLE-POLE. אפריקה לימדה אותנו מלא, ואני בטוח עוד חוזרת לשם. מי שלפני – ווי ווי, איזה כיף הולך להיות לכם!!
אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בזנזיבר מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על זנזיבר!