3 שבועות באוגנדה

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

טיול באוגנדה – לפני חודשיים חזרנו מטיול של 3 שבועות באוגנדה. רושמות פה את האטרקציות שעשינו והגסטהאוסים שישנו בהם עם המלצות וביקורות. מוזמנים להיעזר (:
(אנחנו דתיות, אז לא אכלנו במסעדות בכלל, ולכן לא מפורט פה על מקומות טובים לאכול בהם, ברים ומסיבות למיניהם וכו').
בכללי- אוגנדה מהממת. יש בה אטרקציות מכל מיני סגנונות, אגמים מהממים, טרקים, מסעדות, רפטינג, וכמובן חוויה מקומית. ממליצה לכם להוריד את האפליקציה Maps me, יש שם המון טיפים, מקומות לינה, מחירים- לנו היא ממש עזרה. בהרבה מקומות אין WiFi, אתם יכולים לעשות סים ולקנות אינטרנט כמעט בכל דוכן שבערים הראשיות. ההתניידות באוגנדה היא על בודה בודה, אופנועים כאלה נחמדים, ובמטאטו- מין ואן כזה למרחקים גדולים בין ערים.
התחלנו את הטיול במערב אוגנדה ואז עברנו למזרח, משם עברנו במעבר גבול לקניה.
זה המסלול שעשינו:
אנטבה —— קמפלה —— אגם בניוני —— כפר קטאווה (Katwe) —— פורט פורטל (אגמי המכתשים) —— קמפלה —— ג'ינג'ה —— מבאלה —— טרק אלגון —— סיפי פולס —— מבאלה (קהילה יהודית- אבאיודה) —– מעבר גבול לקניה.

אנטבה-
אטרקציות: בגדול אין יותר מידי מה לחפש באנטבה. הרוב ממשיכים משם ישר לקמפלה, אנחנו נחתנו בלילה אז נשארנו לישון שם ובבוקר עזבנו.
לינה: Backpackers- גסטהאוס בסיסי ונחמד. לקח אותנו מהשדה תעופה באמצע הלילה במונית. התניידות מאנטבה לקמפלה: בודה למקום מרכזי, ומשם במטאטו (1000-2000 שילינג).

קמפלה
אטרקציות: יש 3 שווקים, של אוכל ואומנות מקומית, ומסעדות. זאת העיר המרכזית של אוגנדה.
לינה: לא נשארנו לישון.
התניידות מקפלה לבניוני: נסיעת לילה לבניוני בחברת TrinityBus.
30,000 שילינג. 20:00 בערב- להגיע חצי שעה לפני. טלפון: 972-78-366-3164+

אגם בניוני-
אטרקציות: *שוק נחמד של אוכל ובגדים ביום שישי
*תצפית מדהימה ליד מלון ercdia, על כל האיים שמסביב.
*John place- מסעדה מקומית מקסימה, בערך 6,000 שילינג לאדם. יונה היה מקסים
ואיפשר לנו לבשל איתו אוכל כשר. טלפון: 0771405445\0751348125
*שייט בקנו באיים- 20,000 שילינג ליום לכל הקנו עם מדריך, ו10,000 בלי מדריך.
קצת קשה לחתור הכל לבד, אבל אם בא לכם לעשות- אפשרי. שווה ללכת לאי של
הטרזן, אפשר לעשות שם טרזן למים.

לינה: Crater Bay Cottage. מקום מקסים עם תצפית מדהימה על האגם והאיים. קרוב לשוק של שישי, למסעדה המקומית, עם ירידה לאגם, ואפשר לצאת ממנו לשייט בקנו. 50,000 שילינג לחדר זוגי ללילה. אנחנו הגענו באמצע הלילה עם האוטובוס לילה מקמפלה, שילמנו חצי מחיר לחצי לילה, והגסטהאוס שלח לנו מראש 2 בודה שחיכו לנו איפה שהאוטובוס הוריד אותנו (מקום שנקרא קאבלה, Kabale) והעלו אותנו למעלה לגסטהאוס ב5,000 שילינג לבודה בודה. אמינים ומקסימים. יש WiFi.
התניידות מבניוני לקטאווה: לנו הגסטהאוס סידר טרמפ ברכב, מבניוני לקססה (Kassese), ומשם לקחנו מטאטו לפורט פורטל, ובדרך ירדנו בצומת קטאווה.
הדרך הרגילה, היא לקחת בודה חזרה לקבאלה, ומשם אוטובוס של חברת Trinity למבררה (Mbarara), ומשם מטאטו לפורט פורטל, ובדרך לרדת בצומת קטאווה. מהצומת לתוך הכפר- טרמפ עם מישהו שעובר באזור, עולה בערך 25,000 שילינג לרכב.

כפר קטאווה, Katwe Village-
אטרקציות: כפר קטן וקסום. לא מתוייר בכלל וזה מה שיפה בו. הוא נמצא בתוך שמורת קויין אליזבת (Queen Elizabet), ובמקום לשלם כסף לשמורה, אפשר להנות מההיפופוטמים המדהימים שנמצאים באגם בכפר, מאגם ענק של פלמינגויים, ומפעל קטן של מלח. די דומה לבריכות של ים המלח בארץ, לא מומלץ לשלם על סיור במפעל. די משעמם, אבל נחמד לראות מרחוק. יש בכפר מסעדה מקומית נחמדה, צמודה לגסטהאוס שבו ישנו.
לינה: Excellent Lodge Hotel. מקום די מגעיל ומסריח. אין בכפר הזה עוד מקומות זולים, ולכן ישנו שם לילה אחד. לא מומלץ להישאר שם יותר מלילה. עולה 20,000 שילינג לחדר זוגי. אין WiFi.
טלפון: 0752501905
התיינדות מקטאווה לפורט פורטל: יצאנו עם רכב שהגסטהאוס סידר לנו מהכפר לקססה (Kassese). 25,000 שילינג לרכב. משם מטאטו לפורט פורטל שעולה 15,000 שילינג לאדם.

פורט פורטל (Fort Portal)-
אטרקציות: בגדול עיר די מערבית, בתי קפה חמודים, סופר, ושוק עם הרבה פירות וירקות. האטרקציה העיקרית היא אגמי המכתשים (Crater Lakes). שם יש-
*תצפית יפה בLodge ממש יוקרתי באזור
*מסלול בהר הרוונזורי של יום שלם, שמגיע בסוף למעיינות חמים ומפלים יפים. עולה 70,000 שילינג לאדם ליום, כולל הסעה ומדריך.
*יש אפשרות להיכנס לאגמים שבאזור. יש שם 50 אגמים ממש יפים.
לינה: Eco Lodge. עולה 40,000 שילינג ללילה, לחדר זוגי- 20,000 שילינג לאדם. מקום נחמד ממש, עם נוף לאגם וקופיפים על העצים, פשוט ורגוע. לא מאובזר ומשודרג כמו המקום של ישו, אבל גם המחיר בהתאם. אין WiFi, ולגסטהאוס עצמו יש מן מסעדה פשוטה כזאת, עם אוכל שמבשלים על מדורה. חוויה מקומית מקסימה. זה מקום שג'וליס עובד איתו. (לא המקום של ג'וליס שהיה פעם, מקום אחר שג'וליס מעורב בו). ג'וליס הגיע והציע לנו את האפשרויות לכל האטרקציות שהוא נותן. אנחנו עשינו איתו רק את המעיינות החמים ברוונזורי- והיה ממש שווה. שאר הדברים אפשר לעשות לבד אם רוצים.. ג'וליס לקח אותנו מפורט פורטל לEco Lodge, ב30,000 שילינג לרכב, גם בהלוך וגם בחזור לפורט פורטל.
התניידות מפורט פורטל לקמפלה: אוטובוס Link, 20,000 שילינג. האוטובוס מתמלא ויוצא כל כמה זמן.

קמפלה-
לינה: New City Annex, הגסטהאוס הנורמלי הכי זול שמצאנו בקמפלה. צריך להזמין מראש כי המקומות בחזרים הזולים מתמלאים מהר, יש חדרים ב40,000 שילינג לחדר זוגי, יש חדרים ב60,000 שילינג לחדר זוגי, ומכאן זה עולה… יש מסעדה של המקום אם רוצים, יש WiFi.
התניידות מקפלה לג'ינג'ה: חברת הרפטינג לקחה אותנו מהגסטהאוס ישר לרפטינג בג'ינג'ה.

ג'ינג'ה (Jinja)-
אטרקציות: האטרקציה העיקרית בג'ינג'ה היא הרפטינג. מעבר לזה העיר די משעממת, יש כל מיני דוכנים, חנויות של אומנות- טוב למתנות, וכמה ברים, אבל לא יותר מיזה.
יש 2 חברות רפטינג מוכרות: White Nile Rafting, Nile River Explorers
2 החברות טובות מאוד. בשתיהם המנהלים הם אמריקאיים לבנים, והם מציעים רפטינג ברמה גבוהה. יש הסעות הלוך חזור לקמפלה, הם מביאים ארוחת בוקר לפני שמתחילים, קצת פירות תוך כדי וארוחת צהריים גדולה ומפנקת- על האש, כשמסיימים. יש הסברי בטיחות לפני שמתחילים, ועל כל סירה יש מדריך. מי שאוהב אקסטרים- הרפטינג הוא חוויה שלא כדאי לוותר עליה.
2 החברות מציעות את אותו המחיר- 125$ לחצי יום, ו140$ ליום שלם.
לינה: למי שעושה את הרפטינג, יש אפשרות לישון שם בקמפינג במחיר נמוך. בנוסף יש גסטהאוסים
בג'ינג'ה שאפשר לישון בהם.
Bridgeway Hotel- אחלה מקום, 50,000 שילינג לחדר זוגי. מפנקים, מטבח חופשי, יצאו איתנו בערב להופעה ושתייה על חשבונם. הם מוכנים לעשות הנחה ברפטינג, אז כדאי לכם לדבר איתם מראש לפני שאתם סוגרים עם הרפטינג. WiFi מעולה. טלפון: 0772480142.
התניידות מג'ינג'ה למבאלה: מהצומת של ג'ינג'ה מטאטו למבאלה. 13,000 שילינג לאדם.

מבאלה (Mbale)-
אטרקציות: אנחנו הגענו למבאלה רק כדי לעשות טרק של 4 ימים בהר אלגון, אז לא יודעות על אטרקציות מעבר לזה.
טרק- הסברים:
קודם כל לילה לפני הטרק ישנו אצל רוז, אישה מקסימה עם גסטהאוס בשם Last Chance. יש לה סיפור מעניין ומקום פשוט ובסיסי. היא סידרה אותנו לטרק, השכרנו ממנה אוהל, בגדים חמים, והיא הביאה אותנו לחברה שמארגנת את הטרק שנמצאת ממש ליד הבית שלה, ששם סגרנו את המחיר, המסלול, המדריכים וכו'.
רוז הביאה לנו ארוחת ערב+ ארוחת בוקר+ ירקות לטרק ב65,000 שילינג לחדר זוגי. אין WiFi.
טלפון: 0772623206

המחיר ההתחלתי של הטרק (לכניסה לשמורות+ מדריך- אי אפשר לעשות את הטרק בלי מדריך): 300$
מכאן- בחירה שלכם אם להוסיף ולשלם על הדברים הבאים או לדאוג להם בעצמיכם:
*סבלים (פורטרים) שסוחבים את התיקים הגדולים: 70,000 שילינג לאחד
Buda Buda* (אופנוע) לתחילת המסלול- 7,000 שילינג X2 (לך ולמדריך): 14,000 שילינג
*אוכל, מים ל4 ימים: 30,000 שילינג
(אנחנו דתיות אז הבאנו איתנו סיר, פסטות, שימורים, לחם וירקות ובישלנו לעצמינו בטרק. בדרך כלל רוב האנשים לוקחים מבשל שיבשל להם את כל האוכל במהלך הטרק והם לא יצטרכו להתעסק בזה אחרי יום מעייף, זה כמובן מייקר קצת את המחיר..)
*אוהל שהשכרנו מרוז- 10,000 שילינג ללילה X3 לילות: 30,000 שילינג
סה"כ יוצא בין 340$-350$ לכל הטרק. כמובן תלוי בדברים שמוסיפים וכו'..

המסלול: יש כל מיני סוגים של מסלולים שאפשר לעשות. רוב האנשים מטפסים עד לאלגון יומיים, ויורדים חזרה יומיים. אנחנו עשינו מסלול יותר אתגרי, כי רצינו לסיים בסיפי. זה באמת מסלול למטיבי לכת, כי הוא לא קל בכלל, עולים בגובה הרבה מטרים ביום, וצריך להיות זהירים. האנשים שרוז תפנה אתכם אליהם, שאיתם אתם סוגרים מדריך, מחיר וכו', יסבירו לכם בדיוק את האופציות של המסלולים.

סיפי פולס (Sipi Falls)-
אטרקציות: 3 מפלים ענקיים מדהימים. טיול עם מדריך של יום לשלושת המפלים, אפשר להיכנס למים. עולה 20,000 שילינג.
לינה: Crown Nest- גסטהאוס יפה עם תצפית על המפלים. יש מסעדה קטנה במקום. 40,000 שילינג לחדר זוגי. אין WiFi.
התניידות מסיפי פולס למבאלה, לקהילת אבאיודה: הגסטהאוס הזמין לנו הסעה שתיקח אותנו. שימו לב להוריד אותם ישר במחיר ההתחלתי שהם נותנים לכם. אחר כך בודה בודה לאבאיודה, למקום של משה.

מבאלה, קהילת אבאיודה-
שבת בקהילה היהודית במבאלה. יש 2 קהילות, אחד אורתודוקסית ואחת רפורמית. אנחנו היינו בקהילה היותר רפורמית, אצל משה. אלו נוצרים ששמעו על היהדות והחליטו שהם רוצים להיות יהודים, התחילו ללמוד את התנך וההלכות. הם מאוד אוהבים שמגיעים אליהם יהודים, ורוצים שילמדו אותם הרבה על היהדות, הלכות שהם לא מכירים, שילמדו אותם עברית. יש להם בית כנסת, ותפילות שמשלבות גם פיוטים של השפה המקומית. בבית שלהם אין בשר כי אין באפריקה בשר כשר, אז אכלנו שם את כל הארוחות. ישנו בבית של משה, ושם היינו כל השבת. שרנו קצת שירי שבת, קידוש והבדלה. חוויה מקסימה ואחרת! למי שמעניין אותו לא כדאי לפספס.
במוצאי שבת ירדנו בבודה בודה שאמור לעלות 2,000 שילינג לגסטהאוס שנקרא Visitor Inn. הכי זול שמצאנו במבאלה, 20,000 שילינג לחדר זוגי, ויחסית ממש נקי, עם מסעדה במקום. יש WiFi.

הגעה לקניה: אוטובוס של חברת Getway. עולה 35,000 שילינג. זה אוטובוס שיוצא כל יום בשעה 17:00, וזוהי השעה היחידה שכל האוטובוסים יוצאים לקניה. אוטובוס יחסית נוח, נסיעה של 12 שעות לקניה.

אהבת? דרג!

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בזנזיבר מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על זנזיבר!