חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

שופינג & מרכזי קניות בזנזיבר? שווקים בזנזיבר? דיוטי פרי בשדה התעופה? אל תבנו על קניות זולות ושוות. כל המידע על שופינג, חנויות, קניות בזנזיבר!

זנזיבר ידועה בהיותה אי קסום לחופשה מושלמת במיוחד. אבל כדי שהחופשה תהיה מושלמת באמת, צריך לקחת בחשבון אלמנט משמעותי שבלעדיו שום טיול לא יהיה שלם: השופינג! החופים הקסומים, הים הכחול, האלמוגים והדגים – כל אלה הם החלק העיקרי בכל חופשה, כמובן, אבל הם לא הכל. בלי אוכל טוב, קניות טובות ומזכרות שחוזרות לארץ ("את זה קניתי בטיול לזנזיבר") – החופשה פשוט לא יכולה להיות שלמה באמת.

זנזיבר – מזכרות, טעמים, תרבות

טיול לזנזיבר גורם לכולנו לרצות לקנות שם מזכרות. בין אם מדובר במזכרות לנו – בגד יפה, שמלת קיץ, בגד ים, מזכרת לבית – או במתנה לחברים ולמשפחה שנשארו בבית, טיול בחו"ל פשוט צריך לכלול בתוכו גם שופינג. ביבשת כמו אפריקה הפיתוי גדול אפילו יותר: בניגוד לטיולים באירופה, בה אנחנו די מכירים את רוב התרבות ואת המוצרים השונים בחנויות, באפריקה הכל אקזוטי ושונה. פסלים שונים, בגדים שנראים אחרת לגמרי מכל מה שאנחנו רגילים, תבלינים מיוחדים ועוד, הכל רק מחכה לנו שנבוא ונקנה אותו.

כדאי לדעת, קודם כל, כי אסור להכניס לארץ צמחים ממקומות אחרים. החשש הוא כי הצמחייה שאיננה מכאן תביא אתה מחלות-צמחים שלא קיימות בארץ, ושיפגעו באופן משמעותי בצמחייה הישראלית המקומית. דאגה נוספת היא מפני מין פולש של צמח זר, אשר ישתלט על שטחי המחייה ויפגע בצמחייה המקומית. לכן, אסור להביא צמחים מיוחדים ממדינות זרות. שימו לב כי גם תבלינים שהם בפועל זרעים או חלקי צמחים שיכולים עוד לצמוח אסורים. נכון, ייתכן מאוד שאיש לא יבדוק את המזוודה ולא ידע שיש לכם שקית קטנה של זרעים – אבל מומלץ שלא לעשות זאת, מתוך דאגה לטבע הישראלי.

שופינג בכפרים ובחופים

באופן לא מפתיע – באזורים התיירותיים ביותר, למשל בכפר נונגווי ובאזור החוף היפה שלו, המחירים בחנויות ובשווקים הם מופקעים לגמרי. הסוחרים ישמחו להציע לתיירים מגוון מוצרים במחירים מופרזים למדי, ו"לעשות קופה" על חשבון התיירים העצלים שאינם רוצים להרחיק מהאזור התיירותי עבור קניות.

ניתן להתמודד עם המחירים הללו בשתי דרכים עיקריות, מבלי להתרחק מנונגווי או מהאזור התיירותי בו אתם נמצאים: ראשית, אפשר פשוט להתרחק מהאזור התיירותי ומהחוף אל תוך הכפר עצמו. ככל שמתרחקים מהחוף – אפילו ברגל – המחירים נוטים לצנוח. אפשרות נוספת היא פשוט להתמקח: התלוננו כי הפריט יקר מדי. ברוב המקרים, הסוחר ישאל כמה הייתם רוצים לשלם עבורו. אל תהיו ביישנים: נקבו הסכום נמוך (אבל כמובן שלא משהו מעליב ובלתי סביר לחלוטין), והסבירו כי הפריט איננו איכותי מספיק, או שחומר הגלם שלו לא יחזיק מעמד, או כל תירוץ אחר שעולה על דעתכם. על פי רוב, תגיעו להסכמה על סכום סביר באמצע. מומלץ לבקש את המחיר בשילינג טנזני, ולא בדולר. ברוב המקרים, התשלום בשילינג יהיה משתלם יותר מהתשלום בדולרים.

שופינג בערים

שופינג בערים השונות של זנזיבר הוא כמובן שווה ומשתלם יותר משופינג בכפרים התיירותיים והעמוסים. קניות בסטון טאון, למשל, יהיו משתלמות בהרבה מקניות בחופי הצפון. מומלץ להגיע לשוק דראג'ני בסטון טאון. זהו שוק גדול, ומומלץ לנעול נעליים נוחות גם בימים חמים אשר נראים אידיאליים לכפכפים. שוטטות בשוק יכולה להניב מגוון רחב של מציאות מפתיעות במחירים משתלמים, שתהיו חייבים לקנות עבורכם או עבור חבריכם בארץ.

כמו כן, אם יוצא לכם להגיע לאזורים פחות תיירותיים בזנזיבר, כמובן שגם בהם מומלץ לחפש שווקים שונים. אזורים כמו דרום זנזיבר או מזרח האי, שנוטים להיות פחות עמוסי תיירים, יכולים להציע הצעות מפתות הרבה יותר מהכפרים בצפון.

קניות ב"דיוטי פרי של זנזיבר"

באופן מפתיע – הקניות בדיוטי פרי של זנזיבר מאוד לא מומלצות. כולנו רגילים לחשוב על דיוטי פרי כעל מקום זול ומשתלם, בו אין צורך לשלם עמלות שונות.
עם זאת, במקרה של זנזיבר, גם עם הפטור ממיסים שונים מחירי הדיוטי פרי גבוהים מאוד וגם שתגיעו לשם תחשבו שהגעתם ל"תחנה המרכזית בתל אביב" ולא לשדה תעופה בינלאומי.
אם יוצאים מהדיוטי פרי וצועדים רגע אל הקיוסק הקרוב, אפשר למצוא את אותם המוצרים בדיוק במחירים הגיוניים ומשתלמים הרבה יותר.
גם אם הגעתם אל זנזיבר בטיסה, או יצאתם מהאי בטיסה – מומלץ שלא לבנות על הדיוטי פרי בתור אתר הקניות המרכזי.

שאלות נפוצות בנוגע לשופינג וקניות בזנזיבר

באופן כללי – כן, מאוד. אבל צריך לדעת איפה לקנות ואיך. קניות באזורים התיירותיים אינן משתלמות, בדרך כלל. המחירים באזורים העמוסים מופרזים במיוחד. אפשר להתמקח על המחיר או פשוט לקנות במקום אחר.

לגמרי! זנזיבר היא מדינת עולם שלישי, וככזו, היא זולה מאוד ביחס לשקל הישראלי שאנחנו מביאים אתנו. המוצרים כאן זולים מאוד עבורנו. אם יוצאים מהאזורים עם המחירים המופקעים, אפשר למצוא מציאות של ממש במחירי רצפה. התחושה תהיה שאתם עשירים ויכולים להרשות לעצמכם הכל, כמו במדינות עולם שלישי רבות.

הדבר תלוי אך ורק בכם. יש מי שאוהב לחזור עם בגדים מיוחדים מהטיולים שלו, יש מי שתעדיף קישוטים ופסלים אקזוטיים לבית, ויש מי שהכי אוהב פרטי תרבות שונים.

כן ! אבל ממש אל תבנו עליו..מדובר במתחם קטן מאוד עם מספר חנויות מצומצם ומחירים מאוד גבוהים.

3/5 - (2 votes)

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה בזנזיבר ללא עלות השאירו פרטים👇

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בזנזיבר מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על זנזיבר!